top of page

Beslenme

Beslenme danışmanlığı bireye özel, ihtiyaç ve beklentilerinin göz önünde bulundurularak, gerekli vücut analizleri sonucuyla şekillenen özel beslenme planıdır. Beslenme planı hazırlanırken uzman diyetisyenler tarafından kişiye en uygun diyet listeleri belirlenir.

Terapi Alanları

95.jpg

Kilo Verme

Sağlıklı kilo vermek amacıyla beslenme danışmanlığında ilk aşamada neden kilo alındığı, sonrasında ise kilo vermekte önünüzdeki zorluklar belirlenir. Daha önce kilo verme deneyimlerinde sonuç alamamanızın nedenleri ayrıntılı görüşüldükten sonra yapılan vücut analizlerinize göre bireysel beslenme listeniz hazırlanır. Beslenme listelerinize diyetisyeniniz tarafından en uygun ve evrimli olacak şekilde yenilikler yapılır.

daha fazla bilgi

Kilo Alma

Kilo vermek kadar kilo almakta bir diyetisyen takibinde olmalıdır. Yanlış beslenme rutinleri ile alınan kilolar insan sağlığını tehdit etmekte pek çok hastalığa neden olabilmektedir. Bu noktada bireyin ihtiyaçlarına göre ideal kilosuna ulaşması, yağ-protein-karbonhidrat düzeyinin ideal düzeylerde olmasını sağlamak amacıyla kişiye en uygun beslenme listeleri hazırlanmaktadır.

daha fazla bilgi

91.jpg
90.jpg

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme; hiç bir şikayeti olmasa da doğru besin kombinasyonları ve beslenmedeki yeniliklerle ilgili bireysel yönlendirmelerin yapıldığı bir programdır.

Sağlıklı Beslenme programımız; size nasıl doğru besleneceğiniz konusunda rehberlik edecek ve araçlar sağlayacaktır. Zamanla bu değişiklikler günlük rutininizin bir parçası haline gelecektir.

daha fazla bilgi

Gebelikte Beslenme

Kadınlar için oldukça hassas olan bu dönemde anne ve bebeğin sağlığı için en uygun olan beslenme planının diyetisyen eşliğinde yapılması gebelik sürecinde beslenme danışmanlığıdır. Öncelikle olarak bu süreçte dikkat edilmesi gereken beslenme şekli, yenilmemesi gereken besinler ile anneye beslenme hakkında bilgilendirme yapılarak sonrasında anneye ve bebeğe en uygun beslenme planı oluşturulmaktadır.

daha fazla bilgi

92.jpg
93.jpg

Çocuk Beslenmesi

Bireyin en hızlı gelişim gösterdiği dönem çocukluk dönemidir. Bu dönemde çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimi aldığı besinlerle desteklenerek paralel şekilde ilerleme göstermektedir. Çocuğun bedensel ve zihinsel gelişimini olumlu yönde destekleyecek ve aynı zamanda küçük yaşlardan itibaren sağlıklı beslenme rutinlerine alıştırmak için diyetisyenler tarafından, çocukluk dönemi beslenme danışmanlığı hizmeti verilmektedir.

daha fazla bilgi

Hastalıklarda Beslenme 

Kalp damar hastalıkları, diyabet, insülin direnci, reaktif hipoglisemi, hipertansiyon, böbrek ve karaciğer hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları veya depresyon durumlarında her bir hastalıktan kaynaklanan kişinin ihtiyaç duyduğu veya yememesi gereken besinler değişkenlik göstermektedir. Bu durumda diyetisyenler tarafından kişiye ve kişinin hastalığın gereklerine yönelik özel beslenme programı hazırlanmaktadır.

daha fazla bilgi

96.jpg
97.jpg

Sporcu Beslenmesi

Yapılan sportif etkinliklerin türüne göre beslenme öncelikleri farklı olabilmektedir. Sporcularda beslenme danışmanlığı başvuru yapan kişinin özelliklerine, yaptığı sporun türü ve gereklerine, müsabaka öncesi ve sonrası döneme göre şekillenmektedir.

daha fazla bilgi

İş Hayatında Beslenme​

Yiyecek seçimi ve miktarının yanı sıra yemek zamanlaması, performansı, sağlığı ve zindeliği etkiler. Vücudunuza en iyi şekilde nasıl besinler alacağınızı bilmek, iş ve spor yaşantınızda performansınızı en üst düzeye çıkarmak için çok önemlidir.

daha fazla bilgi

94.jpg
98.jpg

Arınma & Yenilenme​

Detoks bedenimizden toksik maddelerin fizyolojik olarak uzaklaştırılması için tasarlanmış kısa süreli beslenme müdahaleleridir. Detoks diyetlerin obezite, sindirim sorunları, otoimmün hastalıklar, iltihaplanma, alerji, şişkinlik ve kronik yorgunluk gibi çeşitli sağlık sorunlarının giderilmesine destek beslenme olduğu da kabul görmüştür.

daha fazla bilgi

Tanı Grupları

Diyabet

Kişiye göre hazırlanmış bir beslenme programı diyabetlilerin sağlıklı ve kaliteli bir yaşam tarzı gösterebilmeleri için tedavinin temelini oluşturmaktadır.

Yüksek Kolestrol

Beslenme planınız içerisinde kolesterol düşürmeye yardımcı belirli yiyeceklere ağırlık vermeniz, kanınızdaki kolesterol seviyesini dengelemenize yardımcı olacaktır. 

Hipertansiyon

Sağlıklı bir beslenme programı ile hipertansiyon kontrol altına alınabilinir. Yeterli ve sağlıklı potasyum, magnezyum ve kalsiyum alımın hipertansiyondan koruyucu etkisi vardır.

Obezite

Obezite tedavisinde düşük kalorili ve sağlıklı bir beslenme programı ile kilo vermek en doğru olan yöntemdir. Obez bir kişinin günlük enerji ihtiyacının %45-65'i karbonhidratlardan, %20-35'i yağdan ve %10-35'i proteinden karşılanmalıdır.

Hizmetlerimiz

 • Online / Yüzyüze

  Ücretsiz Ön Görüşme


  30 dk

 • Bireylerin yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmesini hedefleyen terapi


  1 Saat

 • Zayıf bireylerde vitamin ve mineral eksikliği, anemi ve bağışıklık...


  1 Saat

 • Çocukluk döneminde doğru beslenme önerileri


  1 Saat

 • İnsülin direnci, yüksek kolestrol, gluten hassasiyeti... vb


  1 Saat

Diyetisyen'e Sor

Ücretsiz ön görüşme ve detaylı bilgi almak için randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz

Bize Ulaşın

İki Nisan Bulvarı No: 90

İpekyolu, VAN 65150

0501-369-4326

0432-502-7222

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Instagram

İlginiz için teşekkürler!

bottom of page