top of page

Fizyoterapi

Fizyoterapi, hareket ve fonksiyon bozukluklarının tedavi edilmesi, sağlığın korunması ve iyileştirilmesi amacıyla fiziksel yöntemlerin kullanıldığı bir sağlık dalıdır. Fizyoterapinin temel amacı, hastaların hareket kabiliyetini, kas gücünü, dengeyi, koordinasyonu ve genel yaşam kalitesini artırmaktır.

Terapi Alanları

Fizyoterapi

Ortopedik Rehabilitasyon

Kas İskelet Sistemi

Ortopedik rehabilitasyonda hedefimiz yaralanma sonucu kas-iskelet sisteminde açığa çıkan problemlerin giderilmesini sağlamak ve cerrahi sonrasında kişinin hem normal fonksiyonuna hem de kas kuvvetine kavuşmasını sağlamaktır. Ortopedik rehabilitasyon, kas-iskelet sistemindeki birçok hastalığın tedavisinde tanıya dayalı bilimsel yöntemlerle tedavi seçenekleri sunar. Bel-boyun fıtıkları, kırıklar, kas yırtılmaları, bağ ve tendon yaralanmaları, omurga hastalıkları, romatizmal ve kireçlenmeye bağlı eklem rahatsızlıkları gibi hastalıklar tedavi edilir.

daha fazla bilgi

Nörolojik Rehabilitasyon

Beyin Omurilik Sinir Sistemi

Nörolojik rehabilitasyon, merkezi veya periferik sinir sinir sisteminin hasarlanmasına bağlı olarak ortaya çıkan Felç (İnme), MS, Parkinson, Omurilik Yaralanmaları, ALS, Karpal Tünel Sendromu, Yüz Felci gibi hastalıkların rehabilitasyonudur. Manuel yöntemler, Nörofizyolojik yaklaşımlar (PNF, Bobath vb), Hippoterapi, teknolojik rehabilitasyon ve Virtüel rehabilitasyon yöntemleri merkezimizde deneyimli Fizyoterapistler eşliğinde uygulanmaktadır.

daha fazla bilgi

Yürüyüş Antrenman Alıştırması
Triball Teşvik Spirometre

Kardiyopulmoner Rehabilitasyon

Kalp Damar Solunum Sistemi

Cliniq bünyesinde bulunan Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Ünitesinde, kalp, damar ve göğüs hastalığı olan kişilerin mümkün olan en yüksek düzeyde fiziksel, psikolojik ve fonksiyonel kapasiteye ulaştırılması amacı ile sağlığı geliştirici kalıcı davranışları sağlamayı hedefleyen tedavi yaklaşım uygulamaları yapılmaktadır. Kliniğimize başvuran her hastanın bireysel egzersiz kapasitesi ile hastalığın günlük yaşam aktiviteleri ve sağlığa bağlı yaşam kalitesine etkisi belirlenerek, kişiye özel rehabilitasyon programı çizilmektedir. 

daha fazla bilgi

Romatolojik Rehabilitasyon

Omurga Eklem Kireçlenmeleri

Romatizmal hastalıklar ağrı, hareket zorluğu, eklem tutulumu, halsizlik ve yorgunluk gibi bazı şikayetlere neden olur. Fizyoterapistler romatizmal hastalıkların medikal tedavisi dışında kalan egzersiz ve elektroterapi ajanları ile ağrı ve eklem sertliğini azaltmayı, normal eklem hareketliliğini korumayı veya sağlamayı, kas kuvvetini arttırmayı, kişinin fonksiyonel kapasitesini arttırmayı hedefleyen programları uygular ve takip eder.

daha fazla bilgi

Fizyoterapi
fizyoterapi Oturumu

Pediatrik Rehabilitasyon

Bebek Çocuk Rehabilitasyon

Pediatrik Rehabilitasyon, genellikle doğum anomalileri ya da doğum sonrasında gelişen problemlerin fizyoterapisidir. Yeni doğan, çocuk ve ergen yaştaki Serebral Palsy (CP), Spina Bifida, Down Sendromu, Brakiyal Pleksus, Musküler Distrofiler gibi rahatsızlıkların tedavisini içerir. Manuel yöntemler, Bobath yaklaşımı, teknolojik rehabilitasyon ve Virtüel rehabilitasyon yöntemleri merkezimizde deneyimli Fizyoterapistler eşliğinde uygulanmaktadır.

daha fazla bilgi

Geriatrik Rehabilitasyon

Yaşlı Bakım

Yaşam süresinin uzaması kişilerde hareketsiz yaşamın artmasına bağlı sağlık problemlerine ve kronik hastalıkların açığa çıkmasına neden olmaktadır. Geriatrik rehabilitasyonda amaç aktif yaşamı korumak ve sağlıklı yaşlanmaktır. Kuvvet kaybı, denge problemleri, esneklik kaybı gibi problemler bir süre sonra kişilerin hareketliliğini azaltır ve hareketliliği azalan kişilerin eklem hareketlerinde kısıtlanmalar başlar. 

daha fazla bilgi

Aktif kıdemli Çift
Fizyoterapi Rehabilitasyon Teknolojisi

Robotik Fizyoterapi

LokoHelp

LokoHelp, terapistin yoğun emek gerektiren hareket terapisi sırasında hastanın bacaklarına kılavuzluk etme görevini hafifletmek için geliştirilmiş bir elektromekanik yürüyüş eğiticisidir. LokoHelp kullanan lokomosyon terapisi, sadece terapistlere yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hasta için yürüme simetrisini ve tedavi kalitesini de iyileştirir. 

daha fazla bilgi

VR Rehab

VR AR Rehabilitasyon

Sanal gerçeklik tabanlı uygulamalar hastaların tedavisinde, fizik tedavi ve rehabilitasyon süreçlerinde kullanılmaktadır. Hastaların motivasyonunu arttırıcı etkiye sahip etkileşimli VR simülasyonlar sayesinde hastanın yapması istenen egzersizleri en uygun şekilde yapması sağlanmakta ve yapılan tüm hareketler raporlanmaktadır. 

daha fazla bilgi

Image by Triyansh Gill

Tanı Grupları

Bel Fıtığı

Bel fıtığı, omurlar arasında bulunan kıkırdak dokunun zorlanması sonucunda zamanla yırtılması ve sinir köklerinin sıkışması ile meydana gelir. Bu durum genellikle şiddetli bel ağrısı ve bacağa yayılan ağrının ortaya çıkmasına neden olur. 

Boyun Fıtığı

Boyun fıtığı, boyundaki disklerin aşınması ve buna bağlı işlevlerini yitirmesi sonucu meydana gelen boyunda ağrıya sebep olan bir tür fıtıktır. Kola doğru yayılan ağrı şeklinde kendini gösteren boyun fıtığı, ağrının olduğu kolda kuvvet kaybı ve uyuşma gibi sorunlar da yaratabilir.

Boyun Düzleşmesi

Boyun düzleşmesi, öne doğru açık bir ‘C’ gibi olan boyun vertebral kemiklerinin düzleşmesi durumudur. Duruş bozuklukları, stres, demir ve kalsiyum eksikliği, yanlış yastık seçimi gibi faktörler boyun düzleşmesinin nedenlerindendir. 

Postür Bozuklukları

Postür veya duruş, kas ve iskelet sisteminin farklı hareket ile oturma pozisyonları karşısında oluşturduğu dizilimlere verilen bir isimdir. Bu yapıların vücuda gereksinimi olan taşıma gücünü sağlayamaması nedeniyle oturma, yatma ve ayakta durma sırasında oluşan eğrilikler vücudun normal pozisyonunu koruyamamasına ve postür bozukluğunun meydana gelmesine yol açar.

Eklem Ağrıları

Eklem ağrısı, yaralanma, enfeksiyon, hastalık veya iltihaplanmanın sonucu olarak eklemlerin şişmesi ve yanması ile genellikle el, ayak, kalça, diz ve omurgalarda hissedilen ağrılardır. Kilo sorunları, çeşitli spor aktiviteleri, kazalar, iltihaplanmalar gibi çeşitli hastalıkların eklem ağrısına yol açması mümkündür.

Kas Tendon Bağ Yaralanmaları

Down sendromu genlerle aktarılan bir rahatsızlıktır. Bireyler akranlarına oranla fiziksel ve mental olarak gelişim seviyelerinin altında kalabilirler. Sindirim sistemlerinde ve iç organlarında da birtakım problemler yaşayabilirler.

Romatizmal Hastalıklar

Çocuklarda ve Ergenlerde Uyku Bozukluğu ile ilgili sorunlar, uyku düzeni, uykuya dalma güçlükleri, uyku sırasında ve uyanma esnasında ortaya çıkan sorunlar olarak sınıflandırılabilir.

Fibromiyalji

Çocuklarda yeme bozuklukları, çocukların sağlığını duygularını, davranışlarını ve yaşamın önemli alanlarını olumsuz yönde etkileyen ciddi bir hastalıktır. Çocuklarda yeme bozukluklarının nedenleri, genetik, psikolojik ve sosyal etkenlerin bir araya gelmesinden dolayı oluşabilmektedir. 

Omurilik Yaralanmaları

Omurilik felci, omuriliğin herhangi bir parçasının hasar görmesi sonucu oluşur. Genellikle yaralanma seviyesinin altında güç kaybı, duyu kaybı ve çeşitli vücut fonksiyonlarında değişimler görülür. Omurilik yaralanması geçiren ve omurilik felci gelişen birçok hasta, fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları ile günlük yaşam aktivitelerinde bağımsız hale gelebilir.

Spor Yaralanmaları

Spor yaralanmaları, fiziksel aktiviteler sırasında meydana gelen kas, eklem, tendon, kemik veya bağ dokusu gibi vücut yapılarının zarar görmesiyle oluşan yaralanmalardır. Eklem ve bağ yaralanmaları, eklemi saran bağ dokusunun gerilmesi, kopması veya burkulmasıyla ortaya çıkabilir. Kemik kırıkları ve çatlaklar, düşmeler, darbeler veya travmalar sonucu oluşabilir. 

Nörolojik Hastalıklar

Nörolojik hastalıklar sinir sistemimizde oluşan problemler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Travma, sinir hasarları, yapısal deformasyonlar, enfeksiyonlar ve dolaşım problemi kaynaklı oluşan nörolojik hastalıkların nörolojik rehabilitasyonu yaşam konforunun kazanılması adına önemlidir. 

Pelvik Taban Bozuklukları

Pelvik taban fonksiyon bozukluğu, pelvik taban kaslarındaki zayıflık veya gerginliğe bağlı ortaya çıkar. Pelvik tabandaki kasların zayıflığı veya aşırı kasılması sonucu işlevsel bozukluklar meydana gelebilir. 

Hizmetlerimiz

 • Online Mevcut

  Ücretsiz Ön Görüşme


  30 dk

 • Kayropraktik, konusunda uzman kişilerce uygulandığında oldukça etkili ...


  1 Saat

 • Boyun, bel, sırt, ayak, diz vb. vücutta bulunan kas ve iskelet sistemi...


  1 Saat

 • Bel, Boyun, Omuz, Kalça, Diz ve Ayak Problemleri


  45 dk

 • MS, ALS, Parkinson, İnme, Beyin ve Omurilik Travmaları...


  1 Saat

 • Çocuklarda doğuştan veya sonradan ortaya çıkan kas veya iskelet bozukl...


  45 dk

 • Sağlıklı Yaşlanma Programları


  1 Saat

 • KOAH, bronşial astım, kistik fibrozis, intertisyal akciğer hastalıklar...


  1 Saat

Fizyoterapist'e Sor

Ücretsiz ön görüşme ve detaylı bilgi almak için randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz

Bize Ulaşın

İki Nisan Bulvarı No: 90

İpekyolu, VAN 65150

0501-369-4326

0432-502-7222

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Instagram

İlginiz için teşekkürler!

bottom of page