top of page

Yoga

Yoga, fiziksel ve zihinsel iyilik halini artırmak için nefes almaya odaklanan bir egzersiz şeklidir. Yoga, fiziksel egzersizler ile gücünüzü artırır, vücut esnekliği sağlar, bağışıklığı destekler, uyku kalitesini artırır, kaygı ve stresten kurtulmanıza yardımcı olur. 

Terapi Alanları

Hatha Yoga

Sanskritçe hatha terimi, yoganın tüm fiziksel duruşları için kullanılan genel bir terimdir. Asana denilen yoganın temel duruşlarının ve nefes egzersizlerinin daha yoğun kullanıldığı yoga çeşidi, diğer yoga stillerine oranla daha yavaş ilerler. Yogada yeniysen hatha yoga, harika bir giriş noktası olabilir.

daha fazla bilgi

Ashtanga Yoga

Geleneksel Hint yogası olarak tanımlanabilen asthanga yoga, belirli sırayı takip eden ve her zaman aynı şekilde uygulanan bir dizi duruştan meydana gelir. Her bir duruşta nefes farkındalığının kazanılması amaçlanır. Uygulama genellikle müziksiz ve bazen sözlü talimatsız (sessizce) yapılır.

daha fazla bilgi

100.jpg
104.jpg

Vinyasa Yoga

Vinyasa en atletik yoga tarzıdır. Hareket nefesinizle koordine edilir. Her nefeste bir duruştan diğerine geçilir. Yoganın temel duruşları birleştirilerek bir akış oluşturulur. Ancak sabit bir akış söz konusu değildir. Yoga eğitmeninin doğaçlama duruş hareketlerine bağlı olarak farklı bir akış yaratılabilir.

daha fazla bilgi

Bikram Yoga

Bikram Choudhury tarafından tasarlanan ve yaklaşık 90 dakikalık bir egzersiz programından oluşan yoga stilidir. 26 yoga duruşundan ve iki nefes egzersizinden oluşur. Bikram yoganın diğer yoga stillerinden en önemli farkı  %40 nem oranına ve 40 derece sıcaklığa sahip odada yapılmasıdır. Terlemeyi seviyorsan tam sana göre.

daha fazla bilgi

102.jpg
106.jpg

Yin Yoga

Yavaş tempolu bir yoga çeşidi olan yin yoga, oturma duruşlarının uzunluğu ile karakterizedir. Yeni başlayanlar için ideal bir seçenektir, çünkü duruşlar 45 saniyeden iki dakikaya kadar uzatılabilir. İç huzuru bulmana yardımcı olabilecek meditasyon egzersizleri içeren öğreti, aynı zamanda taocu yoga olarak da adlandırılır ve vücuttaki bağ dokularını uzatmaya odaklanır.

daha fazla bilgi

Restoratif Yoga

Uzun bir günün ardından zihninizi gevşetmek istiyorsan restoratif yoga senin için biçilmiş kaftan. Vücut kaslarının gevşemesine odaklanan yoga çeşidinde duruşlar kolay ve rahatlatıcıdır. Battaniyeler, yastıklar ve göz kapatıcılar gibi aksesuarlar kullanılır. Meditasyona yönelik restoratif yoga, zihnini temizlemeye ve serbest bırakmana yardımcı olur.

daha fazla bilgi

101.jpg
105.jpg

Jivamukti Yoga

1984 yılında Sharon Ganon ve David Life tarafından tasarlanan jivamukti yoga, çoğunlukla Hint manevi öğretileriyle harmanlanan vinyasa yoga egzersizlerinden oluşur. Zikir, Sanskritçe ilahi, nefes egzersizleri ve bir dizi duruş içerir. Ruhsal ve fiziksel egzersizin iyi bir karışımı olan jivamukti yoga eğlenceli bir yoga çeşididir.

daha fazla bilgi

Hamile Yogası

Prenatal yoga olarak da bilinen hamilelik yogası, gebelik esnasında rahatsızlık ve ağrıları azaltmayı amaçlar. Hamilelik yogasının en bilinen faydalarından biri; doğum esnasında kullanacağınız doğru nefes alıp vermeyi öğretmesidir. 

daha fazla bilgi

Image by Alicia Petresc
109.jpg

Hot Yoga

Hot yoga adından da anlaşılacağı gibi sıcak bir ortamda yapılır. Güçlü duruşlar, vinyasalar ve sekanslar uygulanır. Temelde ısının vücudun daha özgürce hareket etmesini sağladığına inanılır. Yaralanmaları önleme, dengenin ve esnekliğin kazanılması, daha iyi nefes alıp verme ve zihinsel dayanıklılık sağlanır. Isı ile sert olan eklemler gevşetilebilir, kan dolaşımı artırılabilir, bağışıklık güçlendirilebilir ve endorfin salgılanabilir. 

daha fazla bilgi

Yoga Terapisti'ne Sor

Ücretsiz ön görüşme ve detaylı bilgi almak için randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz

Bize Ulaşın

İki Nisan Bulvarı No: 90

İpekyolu, VAN 65150

0501-369-4326

0432-502-7222

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

İlginiz için teşekkürler!

bottom of page